Okulista dziecięcy w Lublinie przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 zajmuje się korekcją wad wzroku u dzieci, leczeniem zeza i niedowidzenia u dzieci. Nieleczona w dzieciństwie wadę wzroku może doprowadzić do niedowidzenia i problemów w nauce i funkcjonowaniu w dorosłym życiu. Okulista dziecięcy Lublin na Czubach zaprasza dzieci na profilaktyczne badania w kierunku wykrycia wady wzroku. U bardzo wielu dzieci występuje nadwzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm.
W pełni skorygowana wada wzroku poprawi jakość życia i będzie wpływała na dalsze pogłębianie się wady wzroku. Pełna Korekcja wady wzroku w dzieciństwie pomaga w odpowiednim ukształtowaniu się i rozwoju oczu i może zredukować postępowanie krótkowzroczności. Nieskorygowana wada wzroku może prowadzić do kłopotów w nauce. Może również wpłynąć negatywnie na kontakty z rówieśnikami i powodować niezaradność zarówno w sensie fizycznym jaki psychicznym ,dlatego aby wspomóc optymalny rozwój swojego dziecka należy zgłaszać się z nim na regularne badanie wzroku nie ignorować objawów takich jak pogorszenie wyników w nauce lub zmiana zachowania. Wspomniane objawy mogą mieć inne przyczyny, ale również dobrze mogą one sygnalizować potrzebę korekcji wzroku.
Okulista dziecięcy Lublin zaprasza dzieci na naukę zakładania soczewek kontaktowych, które mogą być alternatywą dla okularów. Dzieci są szczególnie wrażliwe na promieniowanie UV, a badania dowodzą, że promieniowanie UV jest niezwykle niebezpieczne dla oka dziecka, ponieważ niewiele z dzieci nosi okulary przeciwsłoneczne, a przez szersze źrenice docieranie promieni słonecznych jest łatwiejsze do siatkówki przez przezierną soczewkę. Dlatego też okulista dziecięcy zaleca dla dzieci soczewki kontaktowe firmy Johnson and Johnson z filtrami UV. Dzieci noszące soczewki kontaktowe osiągają wiele korzyści, a mianowicie poprawę jakości życia, możliwość swobodnego uczestniczenia w zajęciach sportowych oraz pozytywną ocenę swojego wyglądu zewnętrznego.
Dzieci i nastolatki zmieniające okulary na soczewki kontaktowe czują się pewniejsze siebie, osiągają lepsze wyniki sportowe, a także są bardziej akceptowane w grupie. Wiek nie stanowi dobrego kryterium oceniającego czy dziecko jest już odpowiednim kandydatem do noszenia soczewek kontaktowych. Motywacja i dojrzałość dziecka oraz chęć poświęcenia uwagi ze strony matki, jej gotowość do współpracy i pomocy są znacznie ważniejszymi czynnikami określającymi, czy dziecko jest już gotowe do noszenia soczewek kontaktowych. Okulista dziecięcy na Czubach dzieciom zaleca noszenie soczewek jednodniowych. Noszenie soczewek kontaktowych w krótkowzroczności hamuje postępowanie wady.