Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Zapalenie brzegów powiek jest schorzeniem przewlekłym, przebiegającym z okresami zaostrzeń i remisji. Stan zapalny obejmuje wolne brzegi powiek ,skórę , gruczoły Meiboma oraz mieszki rzęs. Zapalenie brzegów powiek gabinet okulistyczny Lublin dzieli na zapalenie przednie -najczęściej bakteryjne (gronkowcowe) i łojotokowe oraz zapalenie tylne.

Zapaleniu łojotokowemu  towarzyszy zazwyczaj zajęcie innych obszarów skóry głowy, brwi. Przewlekłe zapalenie brzegów powiek przyczynia się w  30-50 %  przypadków do powstania zespołu suchego oka. Zapalenie tylne brzegów powiek ( meibomitis) daje takie objawy jak: swędzenie, zaczerwienienie i podrażnienie powiek. Pacjenci często skarżą się na sklejoną lepką wydzielinę na brzegach powiek i na rzęsach. Przednie zapalenie brzegów powiek ma najczęściej podłoże bakteryjne i spowodowane jest zakażeniem gronkowcowym . Charakterystyczne dla tego typu zapalenia jest przekrwienie przedniego brzegu powieki oraz widoczne poszerzone naczynia krwionośne, a także twarde suche łuski u podstawy rzęs.

Zanim pacjent zgłosił się do gabinetu okulistycznego okulista Lublin zaleca higienę brzegów powiek, masaż i nagrzewanie. Higiena brzegów powiek zapewnia usunięcie zeschniętej wydzieliny, redukuje liczbę bakterii na brzegach powiek i poprawia biodostępność podanego antybiotyku. Przyczynia się istotnie do zmniejszenia dolegliwości i skuteczności całej terapii. W celu dalszego leczenia a mianowicie włączenia maści z antybiotykiem chory powinien zgłosić się do gabinetu okulistycznego.

Okulista dziecięcy Lublin wyjaśnia: Jednym z czynników etiologicznych przewlekłego zapalenia brzegów powiek może być infekcja nużeńcem. Nużeniec jest pasożytem  skórnym ,pasożytuje w mieszkach włosowych i gruczołach łojowych ludzi i zwierząt. Człowiek może zarazić się nużeńcem przez kontakt bezpośredni ze skórą zarażonej osoby lub przez kontakt pośredni, za pośrednictwem pościeli, ręczników i kosmetyków.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej