Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Wady wzroku stanowią coraz większe wyzwanie dla okulistów, ponieważ dotyczą pacjentów w każdej grupie wiekowej. Zbyt późne wykrywanie wady refrakcji niesie za sobą daleko idące konsekwencje w postaci utrwalonego niedowidzenia, kłopotów z nauką, czy też problemów z wyborem i utrzymaniem pracy. Dużym problemem jest także krótkowzroczność zwyrodnieniowa, w której powikłania oczne wymagają stałej opieki okulistycznej i mogą prowadzić ze znacznej utraty widzenia a nawet ślepoty oczu.

Najwcześniej rozpoznawana jest tak zwana krótkowzroczność wrodzona, którą stwierdzamy w pierwszych miesiącach życia, następnie krótkowzroczność dziecięca wykrywana w wieku szkolnym oraz krótkowzroczność dorosła, która pojawia się u osób po dwudziestym roku życia. Krótkowzroczność dzielimy na: niską – do 3 dioptrii, średniego stopnia – od 3 do 6 dioptrii oraz wysoką powyżej 6 dioptrii. Okulista Lublin zaznacza, że mechanizm powstawania wad wzroku związany jest z siłą układu optycznego oka oraz z długością gałki ocznej. O krótkowzroczności mówimy, gdy siła załamywania promieni świetlnych jest zbyt duża i obraz skupiony jest przed siatkówką. Okulista dziecięcy donosi, że nadmierna praca przy komputerze, zbyt długie czytanie i korzystanie z gier komputerowych oraz telefonów komórkowych u dzieci i dorosłych wpływa na rozwój krótkowzroczności. Również czynniki genetyczne mają wpływ na rozwój tej wady.

W leczeniu krótkowzroczności okulista Lublin zaleca preparaty, które zawierają  w swoim składzie antocyjany borówki czarnej, antyoksydanty takie jak witamina C, E , selen , cynk, witaminy z grupy B :B2 i B6 i  związki flawonoidowe, a wśród nich rutyna i trokserutyna. Okulista dziecięcy donosisz, że w krótkowzroczności istnieje konieczność wspomagania naczyń i usprawnienia krążenia naczyniówkowo- siatkówkowego. Okulista dziecięcy Lublin zaleca stosowanie preparatów zawierających  owoce borówki czernicy, gdyż zawarte w nich antycyjany wpływają na polepszenie mikrokrążenia naczyniówkowego- siatkówkowego. Gabinet okulistyczny Lublin donosi, że wszelkiego rodzaju choroby oczu o podłożu naczyniowym, takie jak cukrzyca, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem czy patologiczna krótkowzroczność w obecnych czasach stanowią poważny problem społeczny. Wpływają one w pewnym wieku na wybór szkoły, a co za tym idzie na wybór dalszej pracy i konieczność  nauczenia się życia z chorobą. Odpowiednia profilaktyka i edukacja pacjentów może w dużym stopniu pomóc we wcześniejszym wykrywanie zmian. Osoby  mające problem z widzeniem z dalszych odległości okulista Lublin zaprasza do gabinetu okulistycznego na Czubach do doboru szkieł korekcyjnych.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej