Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista dziecięcy Lublin

informuje, że spojówki są stale narażone na styczność z różnymi alergenami. Ich stan zapalny może towarzyszyć atopowemu zapaleniu skóry, astmie oskrzelowej i alergii pokarmowej, ale na ogół występuje łącznie z alergicznym nieżytem nosa. Alergiczne zapalenie spojówek dokucza głównie osobom cierpiącym na sezonową postać tej choroby, czyli na katar sienny. W obu bowiem chorobach najczęstszym alergenem są pyłki roślin. W związku z tym dolegliwości pojawiają się wiosną i ustępują późną jesienią. owieniem na powiekach wykwitów pierwotnych.

Okulista Lublin

nadmienia, że podstawowym symptomem jest świąd. Towarzyszą mu łzawienie, światłowstręt, uczucie ciała obcego w oku, zaburzenia widzenia, gęsta śluzowa wydzielina. Może wystąpić pogorszenie ostrości wzroku, tworzenie się na górnej powiece brodawek (czasami są one tak duże, że powodują opadanie powieki), ubytki w nabłonku rogówki. Testy skórne mogą dawać wynik ujemny, nie zawsze więc udaje się ustalić czynnik wywołujący reakcję alergiczną. U chorych stwierdza się we łzach obecność histaminy.

Gabinet okulistyczny Lublin

informuje, że dolegliwości ustępują samoistnie wraz z końcem pylenia roślin, ale chorobę należy leczyć, aby nie dopuścić do zapalenia rogówki czy też zakażeń bakteryjnych i wirusowych. Zaleca się wypłukiwanie alergenów z worka spojówkowego chłodnym roztworem soli fizjologicznej lub tzw. sztucznymi łzami (bez konserwantów) i stosowanie miejscowo leków przeciwhistaminowych i obkurczających naczynia krwionośne. Tylko w ciężkich przypadkach sięga się po krople ze sterydami lub preparaty przeciwalergiczne doustne.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej