Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że najczęściej występujące wady układu optycznego gałki ocznej to  nadwzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm.  W nadwzroczności gałka oczna jest za krótka i promienie światła zostają zogniskowane poza siatkówką. 

Nadwzroczność w

Gabinet okulistyczny Lublin przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18

korygujemy za pomocą soczewek dwuwypukłych, które zwiększają  siłę  załamującą  soczewki gałki  ocznej. W krótkowzroczności gałką oczną soczewki dwuwklęsłej powoduje nieznaczne rozproszenie  promieni światła przed wniknięciem ich do gałki  ocznej i zogniskowanie ich na siatkówce. Nieskorygowana nadwzroczność może powodować bóle głowy oraz niewyraźne widzenie. Również nieskorygowana krótkowzroczność powoduje nieostre  widzenie  dużych odległości i problemy w nauce u dzieci i młodzieży.

Okulista dziecięcy Lublin

zajmuje się  korekcją wyżej wymienionych wad wzroku za pomocą szkieł korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Korygujemy również astygmatyzm za pomocą szkieł  cylindrycznych. Z astygmatyzmem mamy do czynienia, gdy rogówka lub soczewka mają nieregularny kształt. Pacjenci z astygmatyzmem widzą obraz niewyraźny i rozmazany niezależnie od odległości w jakiej znajdują się obserwowane przedmioty.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej