Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Gabinet okulistyczny Lublin

informuje, że wielu pacjentów zgłaszających się do okulisty skarży się na dyskomfort, uczucie ciała obcego, suchość oczu i swędzenie powiek. Każdy pacjent odczuwający takie dolegliwości powinien udać się po poradę do okulisty. Przyczyny zespołu suchego oka można podzielić na dwie grupy. Do pierwszej  z nich zaliczono schorzenia, których przebiegowi towarzyszy zmniejszenie objętości wydzielania np. zespół Sjögrena. Druga grupa obejmuje schorzenia, gdzie  przy normalnej objętości wydzielanych łez przyczyną zaburzeń jest nadmierne parowanie filmu łzowego, może być ono związane z nieprawidłowościami warstwy lipidowej filmu łzowego, zaburzeniami funkcji powiek oraz powierzchni oka.

Okulista Lulin

na Czubach wykonuje badania diagnostyczne w kierunku zespołu suchego oka. Proponujemy ocenę wielkości i ilości fałdów spojówkowych równoległych do brzegu powieki, pomiar czasu rozpadu filmu łzowego oraz test Schirmera. W przypadku zapalenia brzegów powiek zalecamy higienę brzegów powiek, masaż, nagrzewanie, preparaty sztucznych łez bez konserwantów i jeżeli jest potrzeba maść z antybiotykiem na brzegi powiek.

Okulista dziecięcy Lublin

wszystkim pacjentom z objawami zespołu suchego oka proponuje badania diagnostyczne i preparaty sztucznych łez bez konserwantów.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej