Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista dziecięcy Lublin

informuje, że czynniki  zewnętrzne i wielogodzinna praca przed ekranem komputera powodują zaburzenia stabilności filmu łzowego. Pacjenci zgłaszają się  do okulisty z powodu suchości, pieczenia, światłowstrętu i uczucia ciała obcego w oku. Co piąty pacjent zgłaszający się do okulisty ma dolegliwości charakterystyczne dla zespołu suchego oka. Problem zaburzeń powierzchni oka dotyczy głównie osób noszących soczewki kontaktowe.

Okulista Lublin

nadmienia, że Zespół Suchego Oka stanowi jedną z najczęstszych przyczyn przewlekłego zadrażnienia oczu i uczucia dyskomfortu. Dolegliwości te skłaniają pacjentów do poszukiwania porady lekarskiej. Z powodu rzadszego mrugania w chwilach koncentracji uwagi dolegliwości nasilają się przy czytaniu, pracy przy komputerze, podczas oglądania telewizji i prowadzenia samochodu. Dolegliwości w zespole suchego oka nasilają się głównie nocy i rano po przebudzeniu, co związane jest ze zmniejszeniem się wydzielania łez podczas snu.

Gabinet okulistyczny Lublin

przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 wykonuje badania diagnostyczne w zespole suchego oka. Należą do nich test Schirmera oraz pomiar czasu rozpadu filmu łzowego z użyciem fluorosceiny. Test Schirmera umożliwia pośrednią ocenę objętości wydzielanych łez na podstawie długości zwilżenia standardowego paska bibuły w ciągu 5 minut. Pomiar czasu rozpadu filmu łzowego przeprowadza się po podaniu niewielkiej ilości fluorosceiny i oświetleniu oka przez niebieski filtr kobaltowy przy szerokiej szczelinie biomikroskopu. Polega on na pomiarze czasu od ostatniego mrugnięcia do momentu pojawienia się na rogówce ciemnych plan przerwania ciągłości warstwy łez. Czas rozpadu filmu łzowego poniżej 10 sekund uznaje się za nieprawidłowy.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej