Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista dziecięcy Lublin

nadmienia, że fotouszkodzenia oka ulegają kumulacji w ciągu całego życia, dlatego tak duże znaczenie ma maksymalna ochrona narządu wzroku od wczesnego dzieciństwa. Wyniki przeprowadzonego ostatnio badania w Australii wykazały, że 80% dzieci do 15 roku życia ma objawy fotouszkodzeń powierzchownych struktur oka. Małe dzieci powinny być skrupulatnie chronione przed działaniem słońca, szczególnie jeśli natężenie promieniowania jest wysokie lub umiarkowane.

Okulista Lublin

informuje, że dzieci są bardziej wrażliwe na fotouszkodzenia struktur oka, ponieważ ich źrenice są szersze i mają bardziej przezierne soczewki. U dzieci poniżej 10 roku życia 75% promieniowania docierającego do soczewki dociera do głębszych struktur oka, w porównaniu z 10% transmisją u osób powyżej 25 roku życia. Co więcej, dzieci więcej czasu niż dorośli spędzają na świeżym powietrzu, co naraża je na większą ekspozycję promieni UV. Przeprowadzone ostatnio badania pokazały, że tylko 3% dzieci regularnie nosi okulary przeciwsłoneczne, a 23% całkowitej ekspozycji na słońce liczonej przez okres całego życia ma miejsce przed ukończeniem 18 roku życia.

Gabinet okulistyczny Lublin

nadmienia, że jest rzeczą niezwykle ważną, aby wszystkie dzieci stosowały ochronę przed słońcem w okresie szczytu ekspozycji na UV. Gdy dziecko jest w odpowiednim wieku, aby nosić okulary przeciwsłoneczne i soczewki kontaktowe z filtrem UV należy je zachęcać do korzystania z tej formy ochrony w okresie silnego nasłonecznienia.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej