Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista dziecięcy Lublin

informuje, że soczewki kontaktowe są dobrym sposobem korekcji wad wzroku u dzieci. Korzyści wzrokowe jakie osiągają dzieci podczas użytkowania soczewek kontaktowych są bardzo duże. Soczewki kontaktowe u dzieci wpływają na poprawę i lepszą ocenę wyglądu zewnętrznego. Dają możliwość swobodnego uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego i uprawiania różnorakich sportów. Dzieci noszące soczewki  kontaktowe są lepiej akceptowane przez rówieśników w grupie niż dzieci noszące okulary. Jeżeli dziecko siada blisko przed telewizorem lub rysuję nosem po zeszycie to pierwszy sygnał ,żeby zgłosić się z nim na badanie do gabinetu okulistycznego.

Okulista dziecięcy Lublin

za pomocą odpowiedniego sprzętu  sprawdzi widzenie i oceni wadę wzroku. Soczewki kontaktowe przeznaczone dla najmłodszych pacjentów posiadają wiele zalet, których nie posiadają okulary. Mianowicie mogą poprawić jakość życia oraz wiele aspektów postrzegania swojej osoby. Dzieci i nastolatki zmieniające okulary na soczewki kontaktowe czują się pewniejsze siebie osiągają lepsze wyniki sportowe, a także są bardziej akceptowane  w społeczeństwie. Średni wiek aplikacji soczewek kontaktowych przez okulistów dziecięcych wynosi około 13 lat. Nawet młodsze dzieci wieku 8 – 11 lat potrafią równie sprawnie dbać i pielęgnować swoje soczewki jak nastolatki wieku 12- 17 lat

Okulista Lublin

uważa, że wiek nie stanowi dobrego kryterium oceniającego, czy dziecko jest odpowiednim kandydatem do noszenia soczewek kontaktowych. Motywacja i dojrzałość dziecka, chęć poświęcenia uwagi ze strony matki oraz  jej gotowość do współpracy i pomocy są znacznie ważniejszymi czynnikami określającymi, czy dziecko jest już gotowe do noszenia soczewek. Wybierając najodpowiedniejszą soczewkę kontaktową dla dziecka należy wziąć pod uwagę jej tryb użytkowania, materiał, z którego jest wykonana, częstość wymiany oraz obecność filtra UV jak również możliwości finansowe. Badania dowodzą, że promieniowanie UV jest niezwykle niebezpieczne dla oka dziecka. Dzieci są szczególnie wrażliwe na foto-uszkodzenia, ponieważ niewiele z nich nosi okulary przeciwsłoneczne, a szersze źrenice ułatwiają docieranie promieni słonecznych do siatkówki oka przez przezierną soczewkę.

Gabinet okulistyczny Lublin

przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 zaprasza rodziców ze swoimi dziećmi mającymi wadę wzroku na aplikację soczewek kontaktowych. Dzieci i nastolatki są w stanie prawidłowo zakładać i zdejmować swoje soczewki, a także przestrzegać zaleceń okulisty dziecięcego. Dzieci w każdym wieku powinny dostać szansę wypróbowania soczewek, które powinny zostać przedstawione jako jedna  z  metod korekcji wady wzroku.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej