Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że istnieje wiele bardzo różnorodnych przyczyn choroby zwyrodnieniowej plamki związanej z wiekiem. Do przyczyn, na które nie mamy wpływu należą: czynniki genetyczne, wiek, płeć rasa, kolor tęczówki. Czynniki zależne od nas to niektóre choroby i nałogi, takie  jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, otyłość, palenie papierosów. AMD jest chorobą genetycznie uwarunkowaną, występuje u osób po pięćdziesiątym roku życia, częściej u kobiet. Najczęściej chorują osoby rasy białej natomiast rzadziej rasy czarnej. Osoby a niebieskim kolorze chorują częściej.

 

Okulista dziecięcy Lublin

ostrzega, że palenie tytoniu sprzyja rozwojowi AMD, palacze sześciokrotnie częściej chorują w porównaniu z osobami nie palącymi papierosów. Do powstawania AMD przyczynia się  stres  oksydacyjny.  W naszym organizmie w wyniku wielu fizjologicznych procesów  powstają cząsteczki zwane wolnymi rodnikami, które jeżeli są w nadmiarze mogą być przyczyną różnych chorób. Ich źródłem mogą być również skażone powietrze, dym papierosowy, czy zła dieta.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

nadmienia, że w naszym organizmie działają mechanizmy, które chronią przed wolnymi rodnikami i w prawidłowych warunkach zachodzi równowaga między ich powstawaniem a usuwaniem. Wraz z wiekiem wraz z wiekiem słabną jednak zdolności do usuwania wolnych rodników, które łącząc się z różnymi komórkami powoduje ich uszkodzenie. Zjawisko to nazywamy stresem oksydacyjnym.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej