Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

Informuje, że ekspozycję narządu wzroku na szkodliwe promieniowanie UV można w znaczący sposób zredukować nosząc kapelusz z szerokim rondem i okulary przeciwsłoneczne. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przeważająca większość dostępnych na rynku okularów przeciwsłonecznych nie chroni oka przed promieniami UV. Chociaż dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne blokują dostęp prawie całego promieniowania, to jednak tylko oprawy o kształcie gogli lub oprawa zasłaniająca skronie zapewnia oczekiwaną ochronę.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

nadmienia, że niektórzy naukowcy uważają, że zbyt ciemne soczewki okularowe pozbawiają oka naturalnej ochrony jaką jest reakcja na światło w postaci zwężenia źrenic. Większość okularów przeciwsłonecznych zapewnia promieniom odbitym dostęp do oka z boków, od góry i od dołu. Stąd, jak się okazuje, niektóre okulary przeciwsłoneczne blokują nie więcej niż 50% promieni UV. Może to skutkować wystąpieniem efektu peryferyjnego ogniskowania promieni, gdy styczne promienie światła zostaną skierowane na nosową część oka. Te obwodowe promienie UV mogą być bardzo szkodliwe dla oka.

 

Okulista dziecięcy Lublin

informuje, że natężenie światła przechodzącego przez większość okularów przeciwsłonecznych jest 20-krotnie wyższe na nosowej części rąbka rogówki i do 5 razy silniejsze na nosowej części kory soczewki. Jak pokazały wyniki badań, taka lokalizacja ogniskowania promieniowania odpowiada nosowej lokalizacji skrzydlików i większości przypadków zaćm korowych. Soczewki kontaktowe z filtrem UV pozwalają pochłaniać obwodowe promieniowanie, którego soczewka okularowa nie blokuje.

 

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej