Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że  bardzo często bezpośrednio po urodzeniu lub kilka dni albo tygodni po występuje silna łzawienie i ropienie jednego oczka u dziecka. Jest to wrodzona niedrożność przewodu nosowo-łzowego. Przy urodzeniu dolny koniec przewodu nosowo łzowego jest często niedrożny, nie ma to jednak znaczenia klinicznego, gdyż przewód nosowo- łzowy samoistnie udrażnia się w pierwszych tygodniach życia. Podczas badania uciśnięcie okolicy worka łzowego w kącie przyśrodkowym oka powoduje wydobywanie się ropnej wydzieliny z punktu łzowego.

 

Okulista dziecięcy Lublin

zaleca masaż woreczka łzowego, który zwiększa ciśnienie hydrostatyczne. Może to spowodować rozerwanie błony będącej przyczyną niedrożności . Masaż należy wykonywać uciskając palcem wskazującym okolice nad kanalikiem łzowym. Aby zapobiec wydobywaniu się wydzieliny przez punkty łzowe, wykonujemy jednocześnie silny ucisk ku dołowi, by podwyższyć ciśnienie hydrostatyczne w worku łzowym.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

zaleca wykonywanie masażu 4 razy w ciągu dnia po 10 ucisków .  Okulista dziecięcy informuje ,że po masażu należy przepłukać worek spojówkowy solą fizjologiczną, a następnie zapuścić antybiotyk w kropelkach. Jeżeli stosowanie antybiotyku i masaż przez kilka tygodni  nie przyniosą poprawy należy zgłosić się do gabinetu okulistycznego na dokładniejsze badanie. Jeżeli nie ma poprawy po leczeniu antybiotykiem, a dziecko ma już ukończony dwunasty miesiąc życia okulista Lublin zaleca sondowanie dróg łzowych w Klinice Okulistycznej. Z sondowaniem dróg łzowych można wstrzymać się do dwunastego miesiąca życia, ponieważ w około 95% przypadków dochodzi w tym czasie do samoistnego udrożnienia. Okulista  dziecięcy Lublin nadmienia ,że sondowanie dróg  łzowych w ciągu pierwszych dwóch lat życia ma bardzo wysoką skuteczność. Sondowanie wykonuje się w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym, po zabiegu stosuje się antybiotyk w kroplach.

 

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej