Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista dziecięcy Lublin

nadmienia, że poza zmianami w obrębie rogówki, promieniowanie UV może również powodować patologiczne zmiany w cieczy wodnistej i soczewce wewnątrzgałkowej. Spadek stężenia kwasu askorbinowego obecnego w cieczy wodnistej, anty-oksydantu chroniącego soczewkę, obserwowany podczas ekspozycji na promieniowanie UV został zahamowany po założeniu soczewek z filtrem UV. Istnieje wiele dowodów na skuteczność soczewek kontaktowych z filtrem UV w zapobieganiu rozwojowi chorób oczu wywołanych promieniowaniem UV. Nadwzroczne lub krótkowzroczne dzieci mogą również odnieść korzyści ze stosowania tych produktów dzięki redukcji kumulacyjnej dawki promieniowania UV.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

informuje, że kolejnymi wskazaniami do zastosowania soczewek kontaktowych z filtrem UV jest afakia (bezsoczewkowość) oraz stan po chirurgii refrakcyjnej rogówki. Podczas zabiegu chirurgii refrakcyjnej dochodzi do usunięcia części zrębu, a tym samym zmniejszenia zdolności rogówki do filtrowania docierających do niej pro-mieni światła. Zwiększenie świadomości specjalistów oraz pacjentów ma tu ogromne znaczenie. W przyszłości należy kłaść szczególny nacisk na edukację w zakresie zdrowia oczu i dostępnych sposobów ochrony przed promieniowaniem UV. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że soczewki kontaktowe z filtrem UV nie powinny być postrzegane jako samodzielne, niezależne rozwiązanie. Soczewki kontaktowe nie chronią powiek, twarzy i części oka, których nie pokrywają.

 

Okulista Lublin

Nadmienia, że najlepszą ochronę można uzyskać stosując jednocześnie okulary przeciwsłoneczne, kapelusz z szerokim rondem oraz soczewki kontaktowe z filtrem UV. Takie soczewki kontaktowe zapewniają specjaliście, pacjentowi i rodzicom poczucie, że użytkownik soczewek kontaktowych jest nadal chroniony w pewnym zakresie nawet, gdy zapomni o okularach przeciwsłonecznych i kapeluszu. Co więcej, ochrona jaką dają soczewki kontaktowe z fil-trem UV jest ochroną całodzienną przy minimalnym wysiłku i doświadczanych niedogodnościach. Pacjenci z wadą refrakcji mogą stosować soczewki kontaktowe z filtrem UV jako ważny, dodatkowy sposób chronienia swoich oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Należy pamiętać, że soczewki kontaktowe z filtrem UV nie są substytutem okularów przeciwsłonecznych ponieważ nie pokrywają one całej powierzchni oka i nie chronią tkanek otaczających gałkę oczną.

 

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej