Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Gabinet okulistyczny Lublin

nadmienia, że w USA aplikacja silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych stanowi 60% wszystkich dopasowań. Soczewki silikonowo-hydrożelowe oferujące ochronę przed promieniowaniem UV należą do klasy I lub II. Klasa określa poziom oferowanej ochrony. Polimery pochłaniające promienie UV klasy II są dostępne w soczewkach kontaktowych od wielu lat. Od niedawna na rynku pojawiły się soczewki silikonowo-hydrożelowe z filtrem UV klasy I zapewniające najwyższy stopnień ochrony. Dotychczas przeprowadzono niewiele badań nad charakterystyką polimerów pochłaniających promie-nie UV38,37, ale jak pokazały wyniki najnowszego badania, soczewki z materiału Senofilcon A i Galyfilcon A skutecznie redukują natężenie promieniowania UV do bezpiecznych wartości8. Oba polimery są obecne w silikonowo-hydrożelowych soczewkach klasy I.

 

Okulista Lublin

informuje, że zgodnie z kryteriami ANSI (American National Standards Institute) soczewki kontaktowe klasy II muszą pochłaniać co najmniej 70% promieniowania UVA (długość fali 316-400 nm) i więcej niż 95% promieni UVB (długość fali 280-315 nm). Produkty klasy I stanowią lepszą ochronę przed promieniami słonecznymi, bowiem muszą pochłaniać 90% promieniowania UVA i co najmniej 99% promieniowania UVB. Soczewki tej klasy powstały z myślą o pacjentach narażonych w najwyższym stopniu na szkodliwy wpływ promieniowania, tj. pacjentów z bezsoczewkowością oraz osób stale narażonych na działanie promieni ultrafioletowych.

 

Okulista dziecięcy Lublin

informuje, że  soczewki bez filtra UV pochłaniają jedynie 10% pro-mieni UVA i 30% UVB. Uważa się, że unikalne właściwości materiałów soczewek należących do klasy I i II zapewniają skuteczną ochronę przez chorobami oczu indukowany-mi promieniowaniem UV. W tym kontekście również soczewka hydrożelowa pokrywająca rogówkę potencjalnie chroni wewnętrzne struktury oka przed fotouszkodzeniami.

 

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej