Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że Zez polega na nieprawidłowym ustawieniu osi widzenia obu oczu, wyróżniamy zez ukryty lub jawny. Jeżeli dziecko broni się przed zakryciem jednego oka prawdopodobnie występuje u niego niedowidzenie odsłoniętego oka. W celu stwierdzenia zeza okulista dziecięcy przeprowadza test zasłaniania i odsłaniania, a następnie test przemiennego zasłaniania obu oczu. Potem specjalista w gabinecie okulistycznym wykonuje badanie refrakcji po rozszerzeniu  atropiną oraz badanie dna oka.
 

Okulista dziecięcy Lublin

 

nadmienia, że objawy zeza zbieżnego u niemowląt występują w pierwszych sześciu miesiącach życia ogólnie zdrowego dziecka. W przypadku zeza zbieżnego u niemowląt okulista dziecięcy stwierdza w badaniu duży kąt zeza zazwyczaj powyżej 30°, występuje również oczopląs przeważnie poziomy, może być on utajony. Okulista dziecięcy Lublin przepisuje szkła korekcyjne na podstawie badania refrakcji po atropinie. W przypadku dużego kąta zeza należy dziecko skierować na leczenie operacyjne. Operacja polega na cofnięciu obu mięśni prostych przy środkowych.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

nadmienia, że Zez zbieżny akomodacyjny  ujawnia  się zazwyczaj wieku od 6 miesiąca do 7 lat, średnio około 2,5 roku życia. Zez  zbieżny akomodacyjny jest fizjologiczną odpowiedzią na zbyt dużą nadwzroczność, zazwyczaj od +4  do  + 7 dioptrii. Kąt zeza do dali i z bliska jest albo taki sam albo różnica nie przekracza 10 dioptrii. W przypadku zeza zbieżnego akomodacyjnego leczenie operacyjne nie jest wskazane, gdyż okulary kontrolują odchylenie oczu w dal i z bliska, nie ma zbyt dużej różnicy między kątem zeza z bliska i w dal.                     

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej