Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

nadmienia, że długotrwała ekspozycja na działanie szkodliwych promieni ultrafioletowych (UV) nie tylko niszczy Twoją skórę, ale również oczy? Według ekspertów, w przypadku osób, które uprawiają sport na świeżym powietrzu, efekt promieniowania UV kumuluje się i może wywołać nieodwracalne uszkodzenia wszystkich struktur oka i okolicznych tkanek, które nie są chronione, lub są chronione w stopniu niedostatecznym.
 

Okulista dziecięcy Lublin

wskazuje, że niezależnie od tego, czy w lipcu grasz w tenisa, siatkówkę plażową, czy w styczniu jeździsz na nartach bądź snowboardzie, twoje oczy narażone są na działanie promieni słonecznych. O ile większość okularów uniemożliwia promieniom UV przedostanie się przez szkło soczewki, to jednak najczęściej oprawki nie zabezpieczają przed przedostaniem się promieni UV do oczu z boku, góry czy dołu okularów. Osoby, które potrzebują korekcji wzroku, mogą uzyskać najwyższy stopień ochrony przed promieniowaniem UV zakładając okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, kapelusz z szerokim rondem oraz soczewki kontaktowe z filtrem UV.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

informuje, że wszystkie soczewki ACUVUE zawierają filtr UV, dlatego też zapewniają dodatkową ochronę przed szkodliwymi promieniami UV. Jednodniowe soczewki kontaktowe dla osób prowadzących aktywny styl życia. Soczewki, które wyrzuca się po jednym dniu (jednokrotnym użyciu) mogą być odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy zwykle noszą okulary, ale nie chcą rezygnować z pełnej aktywności fizycznej. Soczewki jednodniowe oferują wiele korzyści.       

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej