Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista dziecięcy Lublin

informuje, że promienie ultrafioletowe są składnikiem światła słonecznego i podzielono je ze względu na długość fali na UVA, UVB i UVC. Promienie UVB powodują oparzenia skóry i najczęściej wiążą się z rakiem skóry oraz chorobami oczu takimi jak zaćma, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem czy skrzydlik.

Gabinet okulistyczny Lublin

informuje, że badania kliniczne wykazują, iż długotrwała ekspozycja na promienie UV może uszkodzić powieki, rogówkę i soczewkę . Silne wystawienie na światło UV może uszkodzić przednią powierzchnię oka, tak jak poparzenie słoneczne uszkadza skórę. W krótkim odstępie czasu promieniowanie UV może wywołać zapalenie rogówki – foto-zapalenie rogówki. Oko jest szczególnie wrażliwe kiedy promieniowaniu UV towarzyszy wiatr i śnieg. Może to wywołać przejściowe objawy, w tym ból, zaczerwienienie oczu, poczucie obcego ciała, niezwykłą wrażliwość na światło oraz nadmierne łzawienie.

 

Okulista Lublin

zachęca dzieci do noszenia soczewek z filtrami UV. W długim czasie skutki wywołane promieniowaniem UV kumulują się i stają się bardziej poważne, chociaż często rozwijają się bezobjawowo. Im większa ekspozycja twoich oczu na promieniowanie UV tym większe ryzyko powstania zaburzeń i chorób oczu utożsamianych z wiekiem ze względu na stymulowanie skutków uszkodzeń wywołanych przez promieniowanie UV. Dotyczy to rozwoju zaćmy uszkodzeń siatkówki, raka skóry wokół powiek i innych chronicznych zaburzeń oczu takich jak w skrzydlik lub zmiany rogówki czy spojówki.

 

 

 

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej