Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

wyjaśnia, że problemy ze strony brzegów powiek najczęściej są związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem znajdujących się na powiekach gruczołów łojowych. Produkowane przez nie lipidy są wydzielane przez ujścia u podstawy rzęs. W czasie mrugania substancje olejowe rozprowadzane są po powierzchni gałki ocznej tworząc powierzchowną, lipidową warstwę filmu łzowego.

Gabinet okulistyczny Lublin

do objawów dysfunkcji gruczołów łojowych zalicza: dyskomfort, ciężkość powiek, swędzenie powiek, pieczenie oczu, czasami nawet zaburzenia widzenia. U większości pacjentów dołączają się także objawy zespołu suchego oka. Może wystąpić zarówno pieczenie, uczucie suchości jak i łzawienie. Wynika to z przewlekłego zablokowania ujść gruczołów łojowych, towarzyszącymi zmianami ilościowymi i jakościowymi wydzieliny gruczołów, przyczynia się do zaburzeń filmu łzowego oraz do zapalenia brzegów powiek. Niektóre czynniki ogólnoustrojowe też mają wpływ na występowanie tego schorzenia, a mianowicie: wiek, menopauza, trądzik różowaty, nadciśnienie tętnicze.

 

Okulista dziecięcy Lublin

informuje, że zanim pacjent trafi do gabinetu okulistycznego można włączyć postępowanie profilaktyczne, które złagodzi lub całkowicie usunie dolegliwości i pozwoli na ograniczenie procesu chorobowego. W przypadku niedrożności gruczołów łojowych bardzo ważne jest regularne opróżnianie gruczołów poprzez higienę brzegów powiek, a mianowicie nagrzewanie, masaż i mechaniczne oczyszczenie powiek. Należy nagrzewać powieki ciepłymi kompresami około 10 min dziennie. Można do tego używać jałowych gazików lub specjalnych okularów, należy ogrzać powieki do temperatury około 40°, tak aby nie poparzyć skóry. Zbyt niska temperatura nie upłynni wydzieliny, zbyt wysoka spowoduje poparzenia. Po nagrzaniu powiek należy wykonać masaż, a na koniec oczyścić gruczoły łojowe z łojowej wydzieliny. W leczeniu niedrożności gruczołów łojowych zaleca zastosowanie także preparatów sztucznych łez bez konserwantów. Osoby, u których nie ma poprawy po masażu i nagrzewaniu powinny zgłosić się do gabinetu okulistycznego na Czubach po receptę   na maść z antybiotykiem.

 

 

 

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej