Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że jeżeli  pacjent  skarży  się  na  ostry ból , zaczerwienienie i obrzęk powieki to mówimy wtedy o jęczmieniu. Jęczmień  może być wewnętrzny lub zewnętrzny, występuje zwykle jednostronnie. Jęczmień wewnętrzny jest zakażeniem gronkowcowym gruczołów Meiboma. W ciężkich przypadkach może mu towarzyszyć przedprzegrodowe  zapalenie  tkanek oczodołu. Jęczmień zewnętrzny jest ropnym zapaleniem mieszka włosowego i związanych z nim gruczołów Zeisa lub Molla. Jęczmień zewnętrzny objawia się jako bolesny obrzęk zapalny  lub tkliwy guzek  na brzegu powieki z wierzchołkiem  skierowanym ku przodowi  przebijającym się przez skórę.

Okulista dziecięcy Lublin

nadmienia, że jeżeli pacjent zauważy niebolesny, okrągławy, twardy guzek powieki górnej lub dolnej to mówimy o gradówce. Gradówka jest jednostronnym przewlekłym schorzeniem będącym zapaleniem ziarniniakowato- tłuszczowym gruczołów Meiboma lub gruczołów  Zeisa. Występuje często u osób z nużeńcem , z tylnym zapaleniem brzegów powiek, z trądzikiem różowatym, z łojotokowym zapaleniem skóry.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

zaleca leczenie jęczmienia w początkowym stadium poprzez okłady rozgrzewające  i maść z antybiotykiem, tak jak w przypadku jęczmienia w początkowym stadium leczenia zaleca nagrzewanie i maść z antybiotykiem. W przypadku zmian niewchłaniających się przez kilka miesięcy należy wykonać zabieg operacyjny polegający na  nacięciu i wyłyżeczkowaniu zmiany.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej