Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

uświadamia, że czyszczenie soczewek kontaktowych jest niezwykle ważne dla zachowania zdrowia oczu. Pielęgnacja soczewek wielokrotnego użytku nie sprawia żadnych kłopotów. Jeżeli masz problemy z czyszczeniem soczewek kontaktowych zgłoś  się  do gabinetu okulistycznego Lublin na Czubach gdzie uzyskasz wskazówki jak dbać o swoje soczewki.

Okulista dziecięcy Lublin

nadmienia, że nowoczesne, wielofunkcyjne płyny do pielęgnacji znacznie ułatwiają dbanie o soczewki. Najlepszym sposobem dezynfekowania i czyszczenia soczewek jest wyczyszczenie i pozostawienie  ich na noc zanurzonych w płynie do pielęgnacji w pojemniczku. Właściwy tryb noszenia oraz wymiany są niezbędne dla zachowania zdrowia twoich oczu. Jeżeli jesteś użytkownikiem soczewek kontaktowych to bezwzględnie musisz stosować się do zaleceń lekarza okulisty. Okulista dziecięcy Lublin przestrzega, że mycie rąk powinno być zawsze pierwszą czynnością jaką należy wykonać przed dotknięciem soczewek kontaktowych niezależnie od tego czy jest zdejmujesz, zakładasz czy czyścisz. Jeżeli nie umyjemy rąk przed założeniem soczewek kontaktowych lub ich zdjęciem wszystkie bakterie i inne drobnoustroje ,które znajdują się na naszych rękach zostaną przeniesione na soczewkę. Po umyciu rąk nie należy  już nimi nic dotykać . A czyni to wiele osób wycierając umyte już wcześniej ręce o spodnie lub inną część swojego ubrania. Do mycia rąk najlepsze są nie perfumowane antybakteryjne mydła umieszczone w dozowniku, gdyż trudniej ulegają zanieczyszczeniu.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

zaleca by przed dotknięciem  soczewki należy dokładnie spłukać całość mydła z rąk, aby soczewka nie uległa zanieczyszczeniu. Ręce należy zawsze wycierać ręcznikiem niepozostawiającym pyłków ,najlepiej jednorazowym, aby uniknąć przyklejania się pyłków do soczewki. Każda Soczewka kontaktowa po zdjęciu powinna być wyczyszczona i zdezynfekowana przed ponownym założeniem jej na oko. Jeżeli Soczewka nie będzie wyczyszczona mogą na niej zbierać się osady substancji znajdujących się  we łzach ,a mianowicie osady białkowe lub tłuszczowe. Płyny do soczewek kontaktowych różnią się, tak jak różnią się soczewki. Wygodnym sposobem na zapewnienie pielęgnacji soczewek jest płyn wielofunkcyjny, gdyż  może on być wykorzystany do czyszczenia, dezynfekcji i spłukiwania soczewek. Gabinet Okulistyczny Lublin poleca  płyn Optifree Puremoist firmy Alcon.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej