Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

zaleca czyszczenie i płukanie soczewek może łącznie wyeliminować ponad 90% znajdujących się na nich bakterii. Miękkie soczewki kontaktowe, które planujesz ponownie założyć najlepiej czyścić i dezynfekować bezpośrednio po ich zdjęciu z oka. Tradycyjna metoda polega na umieszczeniu soczewki na wcześniej umytej i wysuszonej dłoni jednej ręki, zaaplikowaniu kilku kropli płynu do czyszczenia na soczewkę i przy pomocy małego palca lewej dłoni delikatnego pocierania przedniej i tylnej  powierzchni soczewki. Następnie soczewkę należy dokładnie przemyć i umieścić w pojemniczku. Każdą komorą pojemniczka wypełniamy płynem do soczewek zakręcamy nakrętkę i pozostawiamy w nim soczewki do następnego dnia. W przypadku kiedy nie używa soczewek każdego dnia zmieniamy płyn w pojemniczku zgodnie z  informacją podaną na dołączonej do niego ulotce.

Okulista dziecięcy Lublin

przestrzega, aby nigdy ponownie nie używać już raz wykorzystanego płynu. Dbanie o pojemniczek jest najczęściej pomijanym aspektem w prawidłowym użytkowaniu soczewek kontaktowych. Po założeniu soczewki każdego dnia należy opróżnić pojemnik z płynu, przepłukać go płynem dezynfekującym i odstawić otwarty do wyschnięcia. Ważne jest, aby pojemniczek był suchy. Zapobiega to rozwojowi drobnoustrojów . Należy pamiętać, aby zostawić pojemniczek w suchym pomieszczeniu jak sypialnia czy łazienka odwrócony do wyschnięcia, gdyż jest wtedy mniejsze ryzyko innych zanieczyszczeń .Pamiętaj, aby regularnie wymieniać pojemniczki najlepiej co miesiąc. Jeżeli  masz jakieś wątpliwości dotyczące pielęgnacji swoich soczewek kontaktowych okulista dziecięcy Lublin w gabinecie okulistycznym na Czubach udzieli Ci więcej informacji na temat powyższych procedur związanych z pielęgnacją  soczewek.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

zaleca stosować się prawidłowo do zaleceń lekarza okulisty by cieszyć się wygodą, komfortem i zdrowiem jaką zapewnią soczewki kontaktowe. Regularne wizyty kontrolne w gabinecie okulistycznym są niezbędne dla zapewnienia zdrowia  oczu i twojego ogólnego stanu zdrowia. Systematyczne wizyty w gabinecie okulistycznym przynajmniej raz w roku stanowią najważniejszy sposób gwarantujący wykrycie ewentualnych problemów z oczami i  utrzymania dobrego widzenia oraz zdrowie oczu. Gabinet  Okulistyczny Lublin zaprasza wszystkie osoby noszące soczewki kontaktowe na badania kontrolne w celu wykrycia ewentualnych powikłań związanych z ich noszeniem.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej