Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

zaleca soczewki kontaktowe przeznaczone do noszenia w trybie dziennym muszą być zdejmowane na noc przed pójściem spać. Niektóre soczewki przeznaczone do noszenia w trybie dziennym wyrzuca się codziennie, a inne po dwóch lub czterech tygodniach, soczewki dwutygodniowe wyrzuca się po upływie dwóch tygodni i zastępuje nową parą. Im częstsza wymiana soczewek tym mniejsze prawdopodobieństwo powikłań. Jeżeli nosisz soczewki wielokrotnego użytku należy je przed ponownym założeniem wyczyścić i zdezynfekować. Jeżeli cierpisz na alergię lub używasz soczewek sporadycznie do uprawiania sportów to okulista Lublin w gabinecie okulistycznym.

Okulista dziecięcy Lublin

przestrzega, aby nigdy ponownie nie używać już raz wykorzystanego płynu. Dbanie o pojemniczek jest najczęściej pomijanym aspektem w prawidłowym użytkowaniu soczewek kontaktowych. Po założeniu soczewki każdego dnia należy opróżnić pojemnik z płynu, przepłukać go płynem dezynfekującym i odstawić otwarty do wyschnięcia. Ważne jest, aby pojemniczek był suchy. Zapobiega to rozwojowi drobnoustrojów . Należy pamiętać, aby zostawić pojemniczek w suchym pomieszczeniu jak sypialnia czy łazienka odwrócony do wyschnięcia, gdyż jest wtedy mniejsze ryzyko innych zanieczyszczeń .Pamiętaj, aby regularnie wymieniać pojemniczki najlepiej co miesiąc. Jeżeli  masz jakieś wątpliwości dotyczące pielęgnacji swoich soczewek kontaktowych okulista dziecięcy Lublin w gabinecie okulistycznym na Czubach udzieli Ci więcej informacji na temat powyższych procedur związanych z pielęgnacją  soczewek.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

na Czubach proponuje Ci soczewki jednodniowe np. Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe. Po całodziennym noszeniu wyrzucasz je wieczorem, a rano zakładasz nową świeżą parę soczewek. Dzięki temu zapobiegasz powstawaniu osadów  i eliminujesz konieczność ich czyszczenia, zalecamy soczewki jednodniowe jako najzdrowsze i najbezpieczniejsze dla twoich oczu, a głównie dla dzieci.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej