Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

Nadmienia, że wymiana soczewek kontaktowych to coś więcej niż tylko wspaniałe uczucie świeżości związane z założeniem nowej pary soczewek na twoje oczy. Jest to również konieczne dla zachowania zdrowia twoich oczu nawet jeśli nadal wydaje Ci się, że widzisz w soczewce dobrze i odczuwasz komfort. Należy bez- względnie stosować się do zaleceń lekarza okulisty uzyskanych w gabinecie okulistycznym odnośnie częstotliwości wymiany i czyszczenia soczewek oraz czyszczenia pojemniczka, w  którym je przechowujesz.

Okulista dziecięcy Lublin

przestrzega przed noszeniem soczewek jednodniowych przez kilka dni. Soczewka jednodniowa jak sama nazwa wskazuje powinna być zakładana tylko na jedną dobę, nie można jej ponownie dezynfekować i zakładać na następny dzień. Postępowanie zgodnie z prostymi zasadami minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań związanych z noszeniem soczewek kontaktowych. Należy zawsze przestrzegać zalecanego przez specjalistę w gabinecie okulistycznym trybu wymiany soczewek, aby cieszyć się najlepszym widzeniem. Im częściej wymieniasz swoje soczewki na nową świeżą parę tym bardziej dbasz o zdrowie swoich oczu. Aby nie zapomnieć  o wymianie soczewek należy zaznaczyć sobie datę wymiany soczewek w kalendarzu lub w komórce.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

Zalecva aby w miejscu, gdzie zakłada się soczezewki kontaktowe np. w łazience umieścić karteczkę przypominającą, że zbliża się czas założenie nowej pary soczewek. Jeżeli nosisz soczewki w trybie dziennym zawsze zdejmuj je na noc, gdyż mogą one pozbawić twoje oczy cennego tlenu i zmniejszyć ich zdolność do zwalczania infekcji. Przestrzegamy dzieci i rodziców, że nie należy nigdy  spać w soczewkach.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej