Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że Prezbiopia czyli starczowzroczność to wada wzroku związana z wiekiem i dotycząca każdego po czterdziestym roku życia. Objawia się trudnościami z wyraźnym widzeniem z bliska ponieważ oko traci zdolność do akomodacji. Starczowzroczność nie jest stanem patologicznym lecz następstwem fizjologicznego procesu utraty zdolności akomodacyjnych oka z powodu stopniowego twardnienia i zmniejszenia elastyczności soczewki.

Okulista dziecięcy Lublin

Nadmienia, że objawem Prezbiopii jest oddalanie się od oka punktu bliży wzrokowej. W przypadku oka miarowego promienie światła odbijane od przedmiotów położonych w bliskiej odległości skupiają się na siatkówce natomiast w przypadku okaz prezbiopijnego  promienie światła odbite od przedmiotów położonych w bliskich odległościach skupiają się za siatkówką. Przedmioty położone w bliskich odległościach są więc zamazane.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

na Czubach wszystkim osobą po czterdziestym roku życia mającym problemy z czytaniem proponuje dobór szkieł korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Okulista Lublin sugeruje, że idealnym rozwiązaniem są okulary progresywne lub soczewki progresywne, które pozwalają zachować ostre widzenie zarówno z bliskiej jaki dalszej odległości. Soczewki progresywne czyli multifokalne pozwalają na płyną zmianę odległości, udoskonalone  widzenie podczas wykonywania codziennych czynności takich jak oglądanie telewizji, prowadzenie samochodu w dzień i w nocy. Soczewki multifokalne są bardzo komfortowe dzięki czemu można nosić je przez cały dzień. Jeżeli masz problemy z czytaniem wybierz się do gabinetu okulistycznego na Czubach na dobór szkieł lub soczewek progresywnych.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej