Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, czyli AMD jest najczęstszą przyczyną znacznego pogorszenia się widzenia u osób starszych .  AMD najczęściej rozwija się  po pięćdziesiątym roku. W  Polsce liczba chorych z AMD szacuje się na około 1,3 – 1,5 mln osób, w tym 140 tys. osób z postacią wysiękową. Wyróżniamy dwie postacie AMD : suchą (zanikową) oraz wysiękową (mokrą).

Okulista dziecięcy Lublin

nadmienia, że pierwsze objawy zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem mogą być trudne do uchwycenia i nie charakterystyczne. Okulista Lublin zwraca uwagę, że takie objawy jak pogorszenie widzenia głównie przy czytaniu, krzywienie się obrazu ,zamazywanie się liter, zniekształcenie obrazu, a mianowicie jego pomniejszenie lub powiększenie, ciemna plama w centralnym polu widzenia ,czyli mroczek centralny, słabsze wysycenie barw mogą być pierwszymi objawami AMD.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

zaleca aby wszystkie osoby, które zauważą pogorszenie się widzenia do bliższy i zniekształcenie obrazu powinny jak najszybciej udać się do gabinetu okulistycznego na szczegółowe badania w kierunku wykrycia AMD. Okulista Lublin zaleca wykonanie badania OCT. W przypadku postaci suchej AMD  okulista Lublin w gabinecie okulistycznym na Czubach stosuje preparaty witaminowe zawierające  witaminę C, E ,cynk, selen, magnez oraz kwasy omega-3.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej