Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że zwyrodnienie plamki związane z wiekiem to degeneracyjna choroba oczu, która jest najczęstszą przyczyną poważnej utraty wzroku  po pięćdziesiątym roku życia. Plamka żółta leży w centralnej części siatkówki i odpowiada za szczegółowe widzenie. To właśnie plamka żółta pozwala nam czytać, prowadzić samochód, rozpoznawać twarze czy oglądać telewizję. Największe badania dotyczące chorób oczu związanych z wiekiem przeprowadzone przez Narodowy Instytut Chorób Oczu W USA dowiodły, że osoby o podwyższonym ryzyku rozwoju zaawansowanego AMD mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania aż o 25%.

Okulista dziecięcy Lublin

nadmienia, że można tego dokonać poprzez codzienny przyjmowanie odpowiednich dawek specjalnie dobranych witamin i minerałów. Przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty są to substancje pomagające organizmowi zwalczać choroby. Należą do nich witaminy minerały oraz karotenoidy, witamina C, witamina E, beta-karoten, które zwalczają tak zwane wolne rodniki. Wolne rodniki, które występują w organizmie człowieka są ubocznym produktem przemiany materii. Powstają podczas używania tlenu do produkcji energii, a także wówczas, gdy jeden z rodzajów białych krwinek zwalcza infekcję. Niestety, wolne rodniki mogą uszkadzać, a nawet zabijać zdrowe komórki, w tym komórki znajdujące się w plamce żółtej oka. Przeciwutleniacze znajdują się w wielu różnych rodzajach pożywienia. Jest ich szczególnie dużo w żółtych oraz czerwonych owocach i warzywach, a także w ciemno zielonych warzywach liściastych. Żółtko jaja bogate jest w luteinę oraz zeaksantynę, które są także niezbędne dla zdrowia plamki. Gorzka czekolada, zielona herbata oraz czerwone wino zawierają silne przeciwutleniacze znane jako polifenole.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

zaleca dietę  bogatą w produkty zawierające przeciwutleniacze. Należą do nich: marchew, czerwona i pomarańczowa papryka pomidory, kukurydza, cukinia, kabaczek, słodkie ziemniaki, szpinak, jarmuż, niektóre odmiany kapusty, brokuły, zielona pietruszka, pomarańcze, melon, czerwone winogrona, papaja, kiwi, jagody, grejpfruty. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia AMD okulista Lublin poleca spożywanie dużej ilości owoców i warzyw w bogatych naturalne przeciwutleniacze, niepalenie i unikanie przebywania wśród osób palących, utrzymanie prawidłowej wagi ciała, utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, unikanie zbyt długiego przebywania na słońcu, noszenie okularów z filtrem UV, uprawia sportu oraz regularne badania w gabinecie okulistycznym. W przypadku zauważenia takich objawów, jak :krzywienie się linii, zniekształcenie obrazu, pojawienie się ciemnej lub rozmazanej plamy w polu widzenia, mniejsze wysycenie kolorów okulista Lublin  zaprasza  do  gabinetu okulistycznego na Czubach  na szczegółowe badania w kierunku wykrycia AMD.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej