Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

nadmienia, że bardzo często pacjenci zgłaszają się do gabinetu okulistycznego z powodu czerwonego oka. Przyczyny zaczerwienienia mogą być różne. Najczęściej są to wylewy krwi pod spojówkę gałkową, prawie cała gałka jest wtedy jednolicie czerwona. Wylew krwi pod spojówkę gałkową nie jest groźny i ustępuje samoistnie. Jego przyczyną może być skok ciśnienia tętniczego lub wysiłek fizyczny, a często przyjmowane leków rozrzedzających krew typu Acard, Polocard czy Sintrom. Do innych przyczyn czerwonego oka zalicza się: zapalenie spojówek zarówno bakteryjne jak i wirusowe, alergiczne, adenowirusowe, zapalenie tęczówki, uraz, poparzenie kwasem lub zasadą czy  ciało obce rogówki.

Okulista dziecięcy Lublin

informuje, że w przypadku ostrego bakteryjnego zapalenia spojówek początek zwykle jest nagły i dotyczy jednego oka, a po 1-2 dniach też drugiego. Przyczyną zakażenia jest kontakt z zakażoną osobą, dlatego też często takie zakażenie występuje u dzieci. Do innych przyczyn należą brak odpowiedniej higieny u osób noszących soczewki kontaktowe, zapalenie brzegów powiek, zabiegi chirurgiczne. Do objawów bakteryjnego zapalenia spojówek okulista Lublin zalicza: ropną wydzielinę w worku spojówkowym, obrzęk spojówek, zaschniętą ropną wydzielinę na brzegach powiek głównie rano, uczucie kłucia, pieczenia ,podrażnienia, światłowstręt, zamglone i nieostre widzenie. W przypadku takich dolegliwości pacjenci powinni zgłosić się natychmiast do gabinetu okulistycznego w celu dalszego badania i leczenia kroplami z antybiotykiem.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

nadmienia, że kiedy zaczerwienienie oczu trwa już kilka dni, a nie ma przy tym wydzieliny ropnej, natomiast występuje swędzenie i ból możemy mówić wtedy o wirusowym zapaleniem spojówek. Jeżeli objaw czerwonego oka współistnieje z szeroką sztywną źrenicą należy podejrzewać jaskrę i  zgłosić się do gabinetu okulistycznego do pomiaru ciśnienia w gałce ocznej. W bakteryjnych zapaleniach spojówek zaleca pacjentom stosowanie higieny okolic oczu i płukanie worka spojówkowego  solą fizjologiczną kilka razy dziennie, a szczególnie rano przed przyjęciem kropli z antybiotykiem. Oczyszczenie okolic oczu i brzegów powiek z wydzieliny ułatwia lepszą penetrację antybiotyku. Przemycie brzegów powiek specjalnie do tego przeznaczonymi chusteczkami usuwa zarówno bakterie jakich toksyny z brzegów powiek.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej