Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

infomuje, że Zaćma - czyli zmętnienie soczewki to choroba, która polega na stopniowym pogarszaniu się ostrości widzenia. Zamglone widzenie wynika ze  zmętnienia i ograniczenia przejrzystości soczewki w oku. Osoby z zaćmą widzą obraz jak przez brudną szybę. Choroba ta dotyczy pacjentów głównie po 60 roku życia, jednak coraz częściej  jest ona diagnozowana u młodszych osób około 40 roku życia.W Polsce zaćma jest problemem ponad 800 tysięcy osób. Często pierwsze objawy zaćmy bywają bagatelizowane, ale z czasem nasilają się. Początkowo choroba objawia się niewielkim zamgleniem obrazu, obniżeniem kontrastu i wyrazistości barw.

Okulista dziecięcy Lublin

nadmienia, że w bardziej zaawansowanym stadium choroby dostrzegalne są jedynie niewyraźne kształty, a w najbardziej rozwiniętym widać wyłącznie światło i ciemność. Zmętnienie soczewki wpływa na zmniejszenie komfortu życia, przyczynia się do zwiększenia urazów,  depresji i zaburzeń snu związanych ze zmniejszoną ilością światła stymulującego wydzielanie serotoniny i melatoniny. Gabinet Okulistyczny Lublin informuje, że jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest zabieg operacyjny. Obecnie najczęściej wykonuje się zabieg fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki wewnątrzgałkowej. Dostępne są różne rodzaje soczewek, także takie, po wszczepieniu których pacjent widzi dobrze na różne odległości bez okularów. Mówimy tu o  soczewkach wieloogniskowych.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

wskazuje, że odpowiednio dobrana soczewka koryguje również wady refrakcji, a mianowicie pozwala  zlikwidować astygmatyzm, nadwzroczność  i  krótkowzroczność. Okulista Lublin informuje, że zabieg usunięcia zaćmy powinien być przeprowadzony jak najwcześniej. Wykonanie operacji we wczesnym etapie zaawansowania  zaćmy jest łatwiejsze dla operatora, bezpieczniejsze dla chorego i pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań pooperacyjnych. Okulista dziecięcy Lublin nadmienia, że operacja trwa najczęściej od 10 do 20 min, polega na usunięciu starej zmętniałej soczewki i wszczepieniu nowej. Wykonuje się ją  w znieczuleniu miejscowym najczęściej kroplowym. Zabieg coraz częściej wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia i pacjent po kilku godzinach wraca do domu. Podczas operacji chirurg wykonuje dwa niewielkie nacięcia w rogówce, czyli w przedniej ścianie gałki ocznej o szerokości 1,2 mm i około 2 mm. Przez te cięcia wprowadzane są narzędzia, a następnie za pomocą fal ultradźwiękowych zostaje rozbijana stara soczewka i usuwana z oka. Po usunięciu starej zmętniałej soczewki chirurg wprowadza do oka nową zwiniętą w rulon sztuczną soczewkę za pomocą injectora, który wyglądem przypomina strzykawkę. Wprowadzona soczewka rozwija się w oku za pomocą ramion, czyli tak zwanych części haptycznych i utrzymuje stabilnie na miejscu.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej