Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że wybór wszczepionych soczewek podczas operacji ma największy wpływ na jakość widzenia i komfort życia po zabiegu usunięcia zaćmy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnym poziomie zaawansowania technologicznego. Najnowsze soczewki wewnątrzgałkowe umożliwiają dobra widzenie z bliska, daleka i pośrednich odległości. Okulista Lublin informuję, że jedynie soczewki wieloogniskowe dają szansę na dobre widzenie z każdej odległości bez używania okularów korekcyjnych. Przykładem takich soczewek są AkrySof  Restor oraz Akrysof Restor Toric - soczewki wieloogniskowe, które dodatkowo korygują również astygmatyzm.

Okulista dziecięcy Lublin

nadmienia, że zaćmie mogą towarzyszyć różne wady wzroku np. astygmatyzm, którego objawem jest krzywienie się obrazu, pogorszenie kontrastu. Z tego powodu po operacji zaćmy pacjenci muszą nosić okulary ze szkłami cylindrycznymi. Po zabiegu potrzebują dwóch par okularów jednych do czytania korygujących widzenie do bliży oraz astygmatyzm, a drugich do widzenia z daleka, które będą korygowały tylko astygmatyzm. Natomiast soczewki Akryl  Sof pozwalają na pozbycie się okularów do dali, a do bliży po zabiegu potrzebne są wtedy tylko tak zwane okulary plusowe bez dodatku cylindrycznego. Dzięki wszczepionej soczewce po operacji zaćmy można pozbyć się astygmatyzmu. W nowoczesnych implantach między innymi Akryl Sof Restor Toric zastosowano filtr, który dzięki specjalnemu  barwnikowi chroni siatkówkę oka po zabiegu. Obecnie uważa się, że przyczyną AMD jest niebieska części widma światła. Okulista dziecięcy Lublin zaleca   soczewkę Akryl Sof Restor Toric ,która będzie chroniła siatkówkę  przed zwyrodnieniem. Soczewka ta zawiera filtr, który dzięki specjalnemu żółtemu barwnikowi chroni siatkówkę po zabiegu.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

informuje, że powszechnie wszczepiane modele soczewek są bezbarwne i osoby po zabiegu z tak  wszczepionymi soczewkami są bardziej narażone na szkodliwe działanie światła niebieskiego . Najnowsze soczewki posiadają asferyczną optykę, zbudowane są w sposób, który niweluje nadmierne załamywanie się promieni światła na obwodzie soczewki. Minimalizacja aberacji sferycznych wpływa na poprawę kontrastu widzianego obrazu. Obraz jest ostry, żywy nawet w najbardziej ciemnych warunkach oświetlenia. AcrySof IQ – Okulista Lublin informuję, że to najlepsza soczewka z grupy soczewek jednoogniskowych poprawiająca kontrast, ostrość kolorów, redukująca niepożądane zjawiska fotooptyczne, takie jak : aureole wokół źródeł światła, odblaski, które najczęściej występują w warunkach nocnych. Przeznaczona jest dla wszystkich, a w szczególności dla osób pracujących przy sztucznym oświetleniu i w nocy jak np. dla zawodowych kierowców. Przed zabiegiem usunięcia zaćmy zawsze należy porozmawiać z chirurgiem w gabinecie okulistycznym odnośnie wyboru soczewki. Wybór wszczepianej soczewki ma duży wpływ na jakość naszego widzenia, a co za tym idzie na komfort życia po zabiegu usunięcia zmętniałej soczewki.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej