Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że Siatkówczak jest najczęstszym pierwotnym złośliwym guzem u dzieci. Przeważnie dotyczy jednego oka,ale w jednej trzeciej przypadków mogą być zajęte obie gałki oczne. Większość tych guzów objawia się poniżej trzeciego roku życia. Okulista Lublin wymienia następujące objawy charakterystyczne dla siatkówczaka. Są to: biały refleks w obrębie źrenicy, czyli leukokoria, zez, jaskra wtórna, zapalenie błony naczyniowej, wytrzeszcz.

Okulista dziecięcy Lublin

wskazuje, że w przypadku zauważenia któregoś z tych objawów u swojego dziecka rodzice jak najszybciej powinni zgłosić się do gabinetu okulistycznego celem dalszego badania. Najdokładniejszym badaniem potwierdzającym obecność guza będzie badanie USG gałki ocznej.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

informuje, że najbardziej skuteczną metodą leczenia siatkówczaka jest chemioterapia. Leczenie polega na podaniu przez tętnicę udową do oka preparatu o nazwie Melphalan. Dzięki takiej „drodze” podania chemia ta jest skuteczna w 80%! Nowa terapia Meiphalanem jest dostępna w Londynie u dr Hungerforda. Koszt jednej dawki Melphalanu to: 18 200 funtów. Koszt badania oka: 2 220 funtów.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej