Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że specjaliści sugerują, aby nie uzależniać noszenia soczewek kontaktowych od wieku dziecka. Jeśli dziecko jest wystarczająco dojrzałe, aby zrozumieć kwestie związane z higieną soczewek kontaktowych oraz ryzyko związane z nieprzestrzeganiem jej zasad, to można uznać że doskonale nadaje się na użytkownika soczewek. Tak naprawdę, dzieci w każdym wieku, nawet niemowlęta, mogą bezpiecznie nosić soczewki kontaktowe, o ile przestrzegane są odpowiednie zasady. Okulista dziecięcy lublin informuje, że soczewki kontaktowe w przypadku dużej różnowzroczności  są jedyną metodą korekcji wzroku np. gdy jedno oko jest normowzroczne, a w drugim występuje wada - 10 dioptrii, to zakładamy soczewkę na oko z wadą – 10 dioptrii.

Okulista dziecięcy Lublin

uważa, że wsparcie rodziców jest również kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, czy soczewki kontaktowe są odpowiednie dla dziecka. Podobnie motywacja jest czynnikiem, który ma wpływ na to w jakim momencie dziecko może zacząć korzystać soczewek. Dziewczęta często wykazują zainteresowanie soczewkami kontaktowymi wcześniej niż chłopcy, zwykle ze względu na kwestie wyglądu. U chłopców zainteresowanie soczewkami najczęściej wynika z chęci uprawiania sportów bez utrudnień wiążących się z noszeniem okularów. Ocena tych czynników, a nie samego wieku w gabinecie okulistycznym przez specjalistę umożliwia podjęcie właściwej decyzji, czy dziecko jest gotowe, aby zacząć nosić soczewki kontaktowe. Okulista Lublin nadmienia, że badania wykazują iż nawet ośmioletnie dzieci wymagające pełnej korekcji wzroku są w pełni zdolne do noszenia i dbania o soczewki kontaktowe.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

wskazuje, że chociaż gałka oczna zwykle przestaje powiększać się około piętnastego roku życia, wielu pacjentów, a szczególności z krótkowzrocznością wada wzroku zmienia się nawet po ukończeniu dwudziestego roku życia. Mając dostęp do szerokiej gamy jednorazowych soczewek kontaktowych, czekanie na ustabilizowanie się widzenia, kształtu oka nie ma obecnie sensu. Przy wizytach kontrolnych parametry nowych soczewek mogą zostać dostosowane do wszelkich zmian wady wzroku. Okulista dziecięcy nadmienia, iż badania wykazują, że przy dopasowywaniu soczewek kontaktowych u dzieci nie występują istotne różnice w kształcie lub wielkości oka w porównaniu z osobą dorosłą, a zatem możliwości dopasowania nie będzie ograniczała dostępność parametrów soczewek. Okulista Lublin zaleca dla dzieci soczewki noszone w trybie jednodniowym. Dzięki nim można korzystać codziennie  ze świeżej pary soczewek, które wrzuca się przed pójściem spać.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej