Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

zapewnia, że już nawet małe kilkumiesięczne dzieci z dużym zezem mogą udać się do gabinetu okulistycznego na badanie w celu dobrania pierwszych szkieł korekcyjnych. W przypadku nadwzroczności  i zeza zbieżnego okulista dziecięcy dobierze odpowiednie do wady wzroku  szkła plusowe, a  w przypadku niedowidzenia jednego oczka konieczne będzie zasłanianie oczka lepiej widzącego. W przypadku niedowidzenia i zeza należy  skierować dziecko na ćwiczenia  ortoptyczne do poradni leczenia zeza i niedowidzenia.

Okulista dziecięcy Lublin

zaznacza, że widzenie obuoczne rozwija się u dziecka do pierwszego roku życia. Jeżeli w rozwoju widzenia obuocznego będzie przeszkadzała dziecku wada wzroku lub zez to nasze potomstwo nie będzie miał szans na prawidłowe widzenie obuoczne, dlatego też należy się jak najwcześniej zgłosić z dzieckiem do gabinetu okulistycznego celem dobrania szkieł korekcyjnych. Jeżeli zez będzie się utrzymywał pomimo dobranych szkieł korekcyjnych czasami konieczne będzie leczenie operacyjne. Widzenie obuoczne jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka, a w późniejszym okresie do wybrania zawodu.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

Informuje, że brak widzenia obuocznego dyskwalifikuje z wykonywania niektórych zawodów np. nie można być zawodowym kierowcą, kolejarzem, lotnikiem, operatorem wózka widłowego a nawet kucharzem. Jeżeli nasze dziecko ma dużą nadwzroczność i towarzyszy temu zez należy jak najszybciej dobrać odpowiednie okulary w gabinecie okulistycznym. Dobór szkieł pomoże w stopniowy sposób zredukować wadę wzroku, a jeżeli  nie uda się do końca zdjąć dziecku szkieł będzie ono  nosiło coraz to mniejsze okulary   wraz z   dorastaniem w  przypadku szkieł plusowych.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej