Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że zapalenie spojówek może być skutkiem zespołu suchego oka. Ta dolegliwość związana jest również z niedostatecznym wydzielaniem albo niewłaściwym składem łez. Podrażnienie oraz uczucie „piasku" pod powiekami to typowe objawy tej choroby. Dolegliwości nasilają się w nocy, w czasie długotrwałej pracy przy komputerze. Wywołują je także suche powietrze oraz wiatr. Ulgę przynosi częste mruganie i zamykanie powiek, robienie przerw w czytaniu. Konieczne jest zakraplanie do oczu sztucznych łez działających nawilżające. 

Okulista dziecięcy Lublin

wskazuje, ze pierwszym sygnałem jest zaczerwienienie, łzawienie, pieczenie oczu. Jeśli stan zapalny się nasili, choroba przybiera ostrą postać z mocnym przekrwieniem oczu. Może pojawić się światłowstręt czy wydzielina ropna. Dolegliwości nie wolno bagatelizować, nawet gdy objawy nie są zbyt dokuczliwe. Zlekceważenie problemu może prowadzić do przewlekłych stanów zapalnych, zaś w krańcowych przypadkach skończyć się np. zapaleniem rogówki. 

 

Gabinet okulistyczny Lublin

nadmienia, że spojówkom szkodzą słońce, morska woda, praca przy komputerze i wielogodzinne siedzenie przed telewizorem. Nie służą im również ślęczenie nad drobnym drukiem, dym papierosowy, silny wiatr, kurz, intensywne zapachy, suche powietrze, chlorowana woda i klimatyzacja. Zapalenie spojówek mogą także wywołać bakterie, wirusy (wtedy choroba jest zakaźna) oraz alergeny, przyczyn jest zatem wiele. 

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej