Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że alergiczne zapalenie spojówek może być spowodowane nie tylko przez pyłki czy roztocze, lecz także przez soczewki kontaktowe. W takiej sytuacji poleca się zmienić je na inne lub ograniczyć czas ich noszenia i zastosować inny płyn czyszczący.

Okulista dziecięcy Lublin

wskazuje, że atak bakterii jest najczęstszą przyczyna infekcji, objawami są wydzielina ropna lub surowiczo-ropna w worku spojówkowym i łzowym, przekrwienie i obrzęk spojówek, czasem całych powiek. Na spojówkach mogą pojawić się wybroczyny krwiste albo szarożółte plamy. Zwykle dotyczy jednocześnie obojga oczu. Przy leczeniu podaje się sulfonamidy lub roztwory antybiotyków w postaci kropli i maści. Jeśli po 7 dniach stan się nie poprawi, okulista może zalecić odstawienie leków na 3-4 dni, a następnie wykonanie posiewu z worków spojówkowych z określeniem antybiogramu. Po stwierdzeniu, jaki rodzaj bakterii wywołuje zakażenie, zaleci odpowiednią kurację.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

nadmienia, że atak grzybów występuje rzadko, na ogół pojawia się jako powikłanie długotrwałej kuracji antybiotykami albo jako skutek przeniesienia zakażenia z innych części ciała. Objawami są swędzenie, zaczerwienienie spojówek, łzawienie. Wydzielina może być wodnista albo śluzowo-ropna. W kanalikach łzowych często pojawiają się białe złogi. Przy leczeniu podaje się leki przeciwgrzybiczne w postaci kropli lub maści.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej