Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

nadmienia, że  zapaleniem rogówki i spojówek może mieć ciężki prze-bieg. Badaniem można stwierdzić trzy stadia choroby: 1. Stadium 1 pojawia się 7-10 dni- po wystąpieniu dolegliwości. Charakteryzuje się rozlanymi, punktowymi uszkodzeniami nabłonka rogówki Zmiany te mogą się cofnąć w ciągu dwóch tygodni  lub mogą przekształcić się w stadium 2.

Okulista dziecięcy Lublin

informuje, że stadium 2 charakteryzuje się pojawieniem się białych, podnabłonkowych zmętnień, które rozwijają się zmianami w nabłonku. Uważa się, że stanowią one odpowiedź immunologiczną obecność adenowirusów. Czasami mogą im towarzyszyć objawy przemijającego, łagodnego zapalenia przedniego odcinka błony naczyniowej.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

nadmienia, że stadium 3 charakteryzuje się obecnością nacieków zlokalizowanych w przedniej części istoty właściwej rogówki, które bardzo rzadko mogą pozostawać przez miesiące lub lata. Leczenie miejscowe steroidami wskazane jest tylko wtedy, gdy objawy są dokuczliwe lub ostrość widzenia osłabiona z powodu powstania zmian trzeciego stadium. Stosowanie steroidów nie skróci naturalnego przebiegu choroby, lecz osłabi proces zapalny w rogówce. Zmiany mogą pojawić się ponownie, jeśli leczenie zostanie przerwane zbyt wcześnie.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej