Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że wykazano, że 10 z 31 serologicznych typów adenowirusów może wywoływać zakażenia oka. Obraz choroby może być różny, począwszy od zakażeń łagodnych i prawie niezauważalnych, aż do przypadków zaawansowanych, charakteryzujących się występowaniem dwóch zespołów objawów: gorączki gardłowo-spojówkowej oraz nagminnego zapalenia rogówki i spojówek. Oba zespoły mają charakter epidemny i przez pierwsze dwa tygodnie cechuje je wysoka zakaźność. 

Okulista dziecięcy Lublin

nadmienia, że gorączka gardłowo-spojówkowa wywoływana jest przez adenowirusy typu 3 i 7. Dotyczy głównie dzieci, a jej cechą charakterystyczną jest objęcie procesem chorobowym górnych dróg oddechowych. W 30% przypadków dochodzi do zapalenia rogówki. Nagminne zapalenie rogówki i spojówek najczęściej jest spowodowane przez adenowirusy typu 8 i 10, nie towarzyszą mu żadne objawy ogólne. Zapalenie rogówki występuje w 80% przypadków. 

 

Gabinet okulistyczny Lublin

Informuje, że pierwsze objawy zapalenia spojówek polegają na nagłym wystąpieniu łzawienia, zaczerwienienia, dyskomfortu i światłowstrętu. W 60% przypadków chorobą zajęte są oba oczy Badaniem stwierdza się obrzęk powiek i grudkowy odczyn spojówkowy, któremu często towarzyszy powiększenie przyusznych węzłów chłonnych. W ciężkich przypadkach może dochodzić do wylewów podspojówkowych, obrzęku spojówki gałkowej i powstawania błon rzekomych. Zazwyczaj choroba cofa się samoistnie po 2 tyg. Do czasu wykluczenia zakażenia wirusem Herpes simviex należy unikać kropli steroidowych, wyjątkiem są schorzenia o bardzo ciężkim przebiegu. 

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej