Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Gabinet okulistyczny w Lublinie przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 wyposażony jest w innowacyjny sprzęt diagnostyczny. Okulista Lublin za pomocą nowoczesnego sprzętu diagnostycznego ma możliwość przeprowadzenia bardzo szczegółowych i  precyzyjnych badań. Gabinet okulistyczny Lublin na Czubach posiada Tomograf firmy Optovue, za pomocą którego można wykonać badanie OCT. Badanie to pokazuje nam wszystkie warstwy siatkówki w przekroju .Jest to badanie nieinwazyjne, które można wykonywać kilka razy. Pomocne jest w wykrywaniu i leczeniu schorzeń siatkówki takich jak: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, czyli AMD, surowiczy obrzęk plamki, obrzęk plamki w cukrzycy, czy otwór w plamce. Okulista Lublin przestrzega, że zwyrodnienie plamki związane z wiekiem jest najczęstszą przyczyną ślepoty na świecie u osób powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia. Dlatego też przynajmniej raz w roku należy zgłaszać się na badania profilaktyczne.

Ryzyko zachorowania na zaćmę, jaskrę i inne choroby oczu wzrasta z wiekiem. Przed czterdziestym rokiem życia wystarczy badać oczy  raz na 3-4  lata. Po czterdziestym i pięćdziesiątym roku życia należy badać się raz na 2 lata, po sześćdziesiątym roku życia raz na rok. Jeśli pojawiają się kłopoty z widzeniem to bezwzględnie należy natychmiast udać się do gabinetu okulistycznego celem zbadania swoich oczu. W gabinecie okulistycznym przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 można wykonać również badanie HRT i GTX, tonometrię ,czyli pomiar ciśnienia w gałce ocznej, pachymetrię, czyli pomiar grubości rogówki. Jaskra  w większości przypadków pojawia się po czterdziestym roku życia. Nieleczona jaskra prowadzi do ślepoty. Jaskra zostaje wykryta często podczas przypadkowego badania np. przy doborze okularów.

W początkowym okresie choroba ta nie daje żadnych  objawów , przebiega natomiast sposób niezauważalny dla pacjenta i powoduje nieodwracalne zmiany w nerwie wzrokowym. W konsekwencji dochodzi do ścieńczenia i  zaniku włókien nerwowych na tarczy nerwu wzrokowego oraz warstwy włókien  nerwowych siatkówki .Wynikiem uszkodzenia jest powstanie ubytków w polu widzenia co przekłada się na pogorszenie widzenia ,a w ostateczności na utracie widzenia. Głównym czynnikiem ryzyka jaskry jest podwyższone ciśnienie w gałce ocznej. Gabinet okulistyczny Lublin zaprasza do gabinetu okulistycznego na Czubach wszystkie osoby po czterdziestym roku życia na profilaktyczne badania w kierunku jaskry. W gabinecie okulistycznym leczymy również choroby przedniego odcinka, a mianowicie zespół suchego oka i zapalenie brzegów powiek , które często występują nawet u młodych ludzi. Suchość związana  jest z  długim okresem  czasu spędzanym przed ekranem komputera.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej