Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że wady refrakcji mają największe znaczenie u małych dzieci, ponieważ mogą one powodować niedowidzenie i w jego następstwie zeza.

Okulista Lublin

informuje, że alergiczne zapalenie spojówek może być spowodowane nie tylko przez pyłki czy roztocze, lecz także przez soczewki kontaktowe. W takiej sytuacji poleca się zmienić je na inne lub ograniczyć czas ich noszenia i zastosować inny płyn czyszczący.

Okulista Lublin

informuje, że zapalenie spojówek może być skutkiem zespołu suchego oka. Ta dolegliwość związana jest również z niedostatecznym wydzielaniem albo niewłaściwym składem łez. Podrażnienie oraz uczucie „piasku" pod powiekami to typowe objawy tej choroby. Dolegliwości nasilają się w nocy, w czasie długotrwałej pracy przy komputerze. Wywołują je także suche powietrze oraz wiatr. Ulgę przynosi częste mruganie i zamykanie powiek, robienie przerw w czytaniu. Konieczne jest zakraplanie do oczu sztucznych łez działających nawilżające. 

Okulista Lublin

informuje, że objawy takie jak: pieczenie, szczypanie, kłucie, uczucie ciała obcego w oku, nadmierne łzawienie, ból oka, swędzenie, uczucie suchości ocz – mogą świadczyć  o wystąpieniu Zespołu Suchego Oka.

Okulista Lublin

nadmienia, że gdy wystąpią pierwsze sygnały zapalenia spojówek, można ratować się kroplami do oczu - sztuczne łzy dostępnymi bez recepty. Jeżeli po 2-3 dniach samodzielnej kuracji dolegliwości nie ustąpią, trzeba zgłosić się do okulisty, który określi rodzaj zapalenia i zaleci odpowiednią kurację. 

Okulista Lublin

informuje, że najczęstszą przyczyną obniżonej ostrości wzroku są wady refrakcji: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm.
Krótkowzroczność występuje wtedy gdy siła łamiąca rogówki i soczewki oka jest zbyt duża w stosunku do długości oka, obraz jest ogniskowany przed siatkówką. Wadę taką koryguje się stosując soczewki rozpraszające – szkła minusowe. Oczy krótkowzroczne zwykle są dłuższe niż normalne, mają większą długość i stąd siła łamiąca nie wystarcza by zogniskować obraz na siatkówce.

Okulista Lublin

oferuje badanie OCT tylnego odcinka oka. Badanie to wykonuje się znacznie częściej niż angiografię fluoresceinową, nie wymaga ono podania kontrastu tak jak angiografia fluresceinowa.
Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD) to główna przyczyna ślepoty na świecie u osób powyżej 65 roku życia. Dlatego przynajmniej raz w roku należy się zgłaszać na badanie profilaktyczne siatkówki i ocenę dna oka. Okulista Lublin przy ulicy Matki Teresy z Kalkuty 18 zaprasza na właśnie takie badanie profilaktyczne w kierunku stwierdzenia AMD.

Okulista Lublin

przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 wyposażony jest w innowacyjny sprzęt diagnostyczny za jego pomocą może przeprowadzać bardzo szczegółowe i precyzyjne badania. Za pomocą tomografu firmy Optovue można wykonać badanie OCT (Optyczną Koherentną Tomografię). Badanie to pokazuje wszystkie warstwy siatkówki w przekroju. 

Okulista Lublin

aby zapobiegać retinopatii cukrzycowej proponuje:
- stosowanie się do zaleceń lekarza diabetologa i okulisty
- utrzymywanie właściwego poziomu glukozy we krwi systematycznie przyjmując zalecone leki oraz kontrolowanie ciśnienia tętniczego krwi
- stosowanie odpowiedniej diety
- systematycznie badanie wzroku

Okulista Lublin

informuje, że cukrzyca to grupa chorób metabolicznych, objawiających się podwyższonym poziomem glukozy we krwi (hiperglikemia). Przedłużająca się hiperglikemia prowadzi do wystąpienia licznych zmian patologicznych w narządach wewnętrznych, a zwłaszcza w oczach, nerkach, sercu oraz w naczyniach krwionośnych. 

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej