Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

przywołuje: Mit 1 - Soczewki kontaktowe są niewygodne.
Od chwili wynalezienia pierwszych soczewek kontaktowych upłynęło dużo czasu, a w ostatnich latach nastąpił prawdziwy postęp w technologii wykonania soczewek. Nowe soczewki są niezwykle miękkie, cienkie i elastyczne oraz, co bardzo ważne, doskonale utrzymują wilgoć, dzięki czemu odczuwasz w nich jeszcze większy komfort.

Okulista dziecięcy Lublin

informuje, że materiały, z ja-kich są produkowane oraz konstrukcja umożliwiają ich dopasowanie do unikalnego kształtu gałki Twojego oka. Ponieważ wymienia się je regularnie na nową parę, to zawsze cieszysz się uczuciem czystości, świeżości i kom-fortu. W istocie soczewki kontaktowe są tak wygodne, iż szybko zapominasz, że je nosisz.
Mit 2: Nie podoba mi się pomysł wkładania sobie czegokolwiek do oka. Jest to zupełnie normalna reakcja osób, które nigdy nie nosiły soczewek kontaktowych.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

nadmienia, że początkowe uczucie niepewności i strachu jest całkowicie zrozumiałe - odczucie to jednak bardzo szybko znika. Gdy specjalista pokaże Ci, jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki, szybko przekonasz się, że jest to tak proste, jak zakładanie i zdejmowanie butów. Miliony ludzi to robi każdego dnia, więc czemu nie miałbyś i Ty? Spróbuj, a przekonasz się sam!
Mit 3: Noszenie soczewek kontaktowych zwykle prowadzi do infekcji oczu. Soczewki kontaktowe same z siebie nie powodują zakażeń. Infekcje mogą zapoczątkować chorobo-twórcze drobnoustroje znajdujące się na powierzchni brudnej soczewki kontaktowej. Zatem do tego typu problemów prowadzić może tylko nieprzestrzeganie zasad higieny lub niewłaściwe używanie soczewek kontaktowych. Jeżeli będziesz stosował się do zaleceń - będziesz mógł korzystać z wygody, jaką daje noszenie soczewek i zminimalizujesz ryzyko powstania komplikacji. Należy także pamiętać, że im częściej wymieniasz soczewki na nowe, tym zdrowsze może to być dla Twoich oczu. Mniejsza jest wtedy możliwość odkładania się osadów, takich jak tłuszcze i białka znajdujące się w filmie łzowym, a które stanowią pożywkę dla zarazków. Jeżeli będziesz prawidłowo dezynfekował soczewki, dokładnie je czyścił i wymieniał na nowe zgodnie z zaleceniami.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej