Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że kurcz powiek jest postępującym, mimowolnym, skurczem wszystkich mięśni oczodołu. Objawia się ok. 56 roku życia. 3 razy częściej występuje u kobiet. Początek choroby  zwiastują zmienne okresy mrugania, trwające od kilku sekund do kilku minut. Mruganie może objawiać się po jednej stronie, i stopniowo rozwijać się po stronie drugiej. Pacjenci z takimi objawami powinni zgłosić się do gabinetu okulistycznego na badanie.

Okulista dziecięcy Lublin

nadmienia, że samoistny kurcz powiek może być wywoływany i nasilany przez jasne światło słoneczne, stres, zmęczenie, czytanie, i wiele innych czynników. Opadnięcie powiek pojawia się jako wtórne do osłabienia mięśnia dźwigacza powiek. Opadnięta skóra powiek i  brwi mogą ograniczać pole widzenia pacjenta od góry, nawet wtedy, gdy nie ma kurczu. W zaawansowanym stadium choroby rozwija się silny kurcz powiek, który powoduje niedowidzenie. Okulista Lublin zaprasza pacjentów z częstym mruganiem na badanie do gabinetu okulistycznego.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

poleca metodą leczenia którą są iniekcje toksyny botulinowej typu a, czyli Botox  lub leczenie operacyjne. Botox blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe w wyniku wiązania się z receptorem na zakończeniu motoneuronu. Preparat wywiera korzystne działanie zmniejszające nadmierne i  nieprawidłowe skurcze mięśni; zazwyczaj efekt działania występuje w ciągu 3 dni i utrzymuje się przez około 3 miesiące. U 90% pacjentów po podaniu Botoxu uzyskuje się wyrażne zmniejszenie ilości oraz siły epizodów kurczu, a efekt ten utrzymuje się przez 12-16 tygodni.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej