Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że Jaskra to przewlekła choroba oczu, która jest pierwszą przyczyną nieodwracalnej utraty wzroku. Z tego powodu Światowa Organizacja Zdrowia uznała ją za chorobę społeczną. Szacuje się, że w Polsce choruje na jaskrę ponad 750 000 osób. Na dziesięciu chorych leczy się jedynie trzech-czterech pacjentów. Jaskra otwartego kąta nie daje przeważnie żadnych objawów.

Okulista dziecięcy Lublin

wyjaśnia, że do czynników ryzyka jaskry należą podwyższone ciśnienie w gałce ocznej, zaburzenia krążenia krwi, a w szczególności niskie ciśnienie tętnicze, migrenowe bóle głowy, zimne dłonie, zimne stopy, krótkowzroczność cukrzyca, wiek powyżej sześćdziesiątego roku życia oraz występowanie jaskry u kogoś w rodzinie. Warto pamiętać ,że jaskra to nie tylko choroba ludzi starszych. Choć z wiekiem zwiększa się ryzyko jej wystąpienia, to w sporym odsetku dotyczy ona także ludzi młodych i aktywnych zawodowo. Dlatego ważne są okresowe badania w gabinecie  okulistycznym. Okulista Lublin na Czubach zaprasza na przesiewowe badania w kierunku jaskry. Jest wiele typów jaskry. Zdecydowanie najczęstszym typem jest jaskra pierwotna otwartego kąta, nazwana tak ze względu na budowę kąta przesączania-struktury odpowiadającej za od odpływ  ciecze wodnistej w gałce ocznej. W jaskrze  pierwotnej otwartego kąta ciśnienie w gałce ocznej przeważnie jest w granicach normy, a mimo to dochodzi do niedokrwienia nerwu wzrokowego i zawężenia pola widzenia.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

informuje, że Jaskra zamykającego się kąta występuje znacznie rzadziej, w tym przypadku dochodzi do mechanicznej blokady odpływu cieczy wodnistej z oka. Objawy jaskry zamkniętego kąta są bardzo charakterystyczne i są już zauważalne dla pacjenta. W przypadku ostrego ataku jaskry dochodzi do silnego bólu gałki ocznej w wyniku podwyższonego ciśnienia śródgałkowego, bólu głowy, zaburzenia widzenia ,przekrwienia gałki ocznej. W ciężkich przypadkach mogą pojawić się nudności i wymioty. Pacjenci mogą często zauważyć szeroką sztywną źrenicę. Jaskra pierwotna zamykającego się kąta występuje części u kobiet z nadwzrocznością. W przypadku jaskry okresowo zamykającego się kąta pacjenci mogą zauważyć koła tęczowe i przemijające zamglenie widzenia z towarzyszącymi  aureolami. Wszystkie osoby, u których w rodzinie występowała jaskra powinny wykonać badanie ciśnienia w gałce ocznej. Okulista dziecięcy Lublin na Czubach zaprasza również na inne badania przesiewowe  w  kierunku   jaskry, jak pomiar grubości rogówki i badanie HRT i GDX.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej