Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie
Zdrowe oczy
Gabinet okulistyczny w Lublinie

Okulista Lublin

informuje, że bardzo często bezpośrednio po urodzeniu lub kilka dni albo tygodni po występuje silna łzawienie i ropienie jednego oczka u dziecka. Mówimy wtedy o wrodzonej niedrożności przewodu nosowo-łzowego. Przy urodzeniu dolny koniec przewodu nosowo łzowego jest często niedrożny, nie ma to jednak znaczenia klinicznego, gdyż przewód nosowo-łzowy samoistnie udrażnia się w pierwszych tygodniach życia. Podczas badania uciśnięcie okolicy worka łzowego w kącie przyśrodkowym oka powoduje wydobywanie się ropnej wydzieliny z punktu łzowego. Okulista dziecięcy zaleca masaż woreczka łzowego, który zwiększa ciśnienie hydrostatyczne. Może to spowodować rozerwanie błony będącej przyczyną niedrożności.

Okulista dziecięcy Lublin

zaleca aby masaż wykonywać uciskając palcem wskazującym okolice nad kanalikiem łzowym. Aby zapobiec wydobywaniu się wydzieliny przez punkty łzowe, wykonujemy jednocześnie silny ucisk ku dołowi, by podwyższyć ciśnienie hydrostatyczne w worku łzowym. Zaleca się  wykonywanie masażu 4 razy w ciągu dnia po 10 ucisków, po masażu należy przepłukać worek spojówkowy solą fizjologiczną, a następnie zapuścić antybiotyk w kropelkach np. Tobrex. Jeżeli stosowanie antybiotyku i masaż przez kilka tygodni  nie przyniosą poprawy należy zgłosić się do gabinetu okulistycznego na dokładniejsze badanie. Jeżeli nie ma poprawy po leczeniu antybiotykiem, a dziecko ma już ukończony dwunasty miesiąc życia zaleca się sondowanie dróg łzowych w Klinice Okulistycznej.

 

Gabinet okulistyczny Lublin

zaleca, że z sondowaniem dróg łzowych można wstrzymać się do dwunastego miesiąca życia, ponieważ w około 95% przypadków dochodzi w tym czasie do samoistnego udrożnienia. Sondowanie dróg  łzowych w ciągu pierwszych dwóch lat życia ma bardzo wysoką skuteczność, wykonuje się je w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym, po zabiegu stosuje się antybiotyk w kroplach.

Kontakt

Gabinet okulistyczny w Lublinie

tel. 699 205 212

ul. Matki Teresy z Kalkukty 18/UH7A
20-538 Lublin

e-mail: mmb@mmb.com.pl

Zobacz więcej

Dobór szkieł

Wykonujemy badanie refrakcji, które ocenia wadę wzroku:  krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

Zobacz więcej

Aplikacja soczewek

Proponujemy duży wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, multifocalnych.

Zobacz więcej